Skip to main content

Spis treści:

Decydując się na założenie i prowadzenie własnej sali zabaw, należy poświęcić wiele czasu  na zaprojektowanie tzw. “małpiego gaju” stanowiącego główną atrakcję i rozrywkę dla dzieci. Ważne jest także zaplanowanie pozostałej przestrzeni tak, aby była ona ciekawa i przyjazna rodzicom oraz ich pociechom. Nie zapomnij jednak o dodatkowych artykułach i wyposażeniu, które sprawią, że Twoja sala zabaw będzie wyjątkowa, a zabawa w niej zostanie zapamiętana jako wyjątkowe przeżycie. 

 

Oto lista 10 rzeczy, które koniecznie powinny znaleźć się na Twojej liście zakupów, kiedy kompletujesz asortyment swojej sali zabaw!

 

 

1. Farbki do malowania twarzy

To absolutny “must have” każdej sali zabaw. Kolorowe wzory malowane na buziach dzieci z pewnością będą cieszyć się wielkim powodzeniem zarówno podczas organizowanych przez Ciebie imprez urodzinowych, jak i w trakcie eventów czy pikników promocyjnych. W internecie znajdziesz wiele tutoriali zawierających instrukcję malowania rozmaitych wzorów i wizerunków. Dzięki nim Twoi animatorzy będą mogli stale doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. Zamawiając farbki do malowania buzi, pamiętaj, aby wybrać produkty najwyższej jakości. Upewnij się, że są one trwałe, hipoalergiczne i łatwe do zmycia.

 

2. Balony do skręcania 

Jest to kolejna atrakcja znana dzieciom z festynów i pokazów cyrkowych. Dzięki kolorowym, podłużnym balonom o różnej długości, można stworzyć rozmaite przedmioty i figurki zwierząt, które ucieszą Twoich małych klientów. Przy tym zakupie również nie warto oszczędzać na jakości – balony muszą być wytrzymałe i nie mogą pękać podczas mocnego skręcania. Pamiętaj także o pompkach do ich dmuchania.


3. Brokatowe tatuaże

Dzieci uwielbiają wszystko, co świecące i kolorowe. Z pewnością ucieszy je możliwość posiadania na rączce lub nóżce wizerunku ulubionej postaci z bajki lub filmu. W internecie znajdziesz wiele wzorów tatuaży dla dzieci oraz kleje, brokaty i pędzelki do ich wykonania. Taka atrakcja doskonale sprawdzi się jako opcja dodatkowa do przyjęć urodzinowych oraz podczas pikników czy wydarzeń sąsiedzkich. Świetnym pomysłem będzie także zamówienie personalizowanego tatuażu z logo i nazwą Twojej sali zabaw. 


4. Chusta animacyjna 

Chusta “Klanza” to niezbędny atrybut każdego animatora. Uszyta jest z kolorowych trójkątnych kawałków materiału, które tworzą kształt koła. Za jej pomocą można przeprowadzić szereg zabaw rozwojowych i integracyjnych dla dzieci, zarówno na sali zabaw, jak i w plenerze. W sklepach internetowych znajdziesz chusty o różnych średnicach, dzięki czemu z łatwością dobierzesz rozmiar do przestrzeni, jaką dysponujesz.

 

5. Stroje bohaterów z bajek i filmów

Nic nie sprawia takiej radości małym klientom jak spotkanie z ulubionym bohaterem z bajki lub filmu. Przebrani animatorzy z pewnością wzbudzą ogromne zainteresowanie i będą świetnym urozmaiceniem zabawy na konstrukcji “małpiego gaju”. Jest to również doskonała opcja organizacji tematycznego przyjęcia urodzinowego. Przejrzyj oferty sklepów ze strojami i wybierz przebrania postaci najbardziej lubianych przez dzieci. Dzięki temu będą one kojarzyły Twoją salę zabaw z magicznym, bajkowym i wyjątkowym miejscem, które chętnie odwiedzą kolejny raz. 

 

6. Butla z helem 

Latające balony to kolejny element, który może posłużyć jako wzbogacenie oferty urodzinowej Twojej sali zabaw. Możesz wykorzystać je także jako nagrodę podczas konkursów dla dzieci lub do zwiększenia sprzedaży produktów dodatkowych (np. umieszczając balonową ekspozycję przy recepcji). Wystarczy, że od dostawcy zamówisz butlę z helem, która uzupełniania jest, gdy zachodzi taka potrzeba oraz zakupisz rozmaite wzory i rozmiary balonów. Najlepiej, oczywiście, sprawdzą się te z wizerunkami postaci z najbardziej popularnych bajek i filmów.


7. Kolorowa/tematyczna zastawa

Rodzice, którzy decydują się na organizację imprezy urodzinowej swojego dziecka na sali zabaw, pragną, aby było to wyjątkowe wydarzenie. W tym celu powinieneś zapewnić swoim klientom nie tylko niepowtarzalną atmosferę, ale również niezapomnianą oprawę wizualną przyjęcia. Świetnie sprawdzi się tu kolorowa lub bajkowa zastawa: kubeczki, talerzyki, sztućce, patery, słomki etc. Możesz postawić na jednorazowe, papierowe naczynia, które znacznie ułatwiają sprzątnięcie po zakończonej imprezie. Bardziej ekologicznym i w dłuższej perspektywie tańszym rozwiązaniem będzie jednak zakup kilku kompletów naczyń wielorazowego użytku (np. plastikowych), które bez problemu można zmyć w zmywarce.

 

8. Jeździki dziecięce lub elektryczne autka

Jeździki, tory gokartowe, a nawet elektroniczne auta stanowią stały element wyposażenia wielu sal zabaw w krajach zachodnich. Moda ta dociera także do Polski. Jeśli chcesz więc wyróżnić się na tle konkurencji, a Twoja przestrzeń i budżet na to pozwalają, zapytaj producentów o ofertę podobnych rozwiązań. Z pewnością będzie to atrakcja, która przyciągnie wielu małych klientów.

 

9. Wejściówki i vouchery promocyjne

W recepcji Twojej sali zabaw zawsze powinien znajdować się zapas darmowych wejściówek oraz vouchery promocyjne. Są one doskonałym rozwiązaniem na wypadek niespodziewanych i awaryjnych sytuacji – np. jeśli dziecko dozna urazu podczas zabawy, warto wręczyć mu taki podarunek, aby pozytywnie zapamiętało wizytę w Twoim obiekcie, a rodzice czuli, że personel troszczy się o klientów. Wejściówki i vouchery możesz wykorzystać także jako prezent dla jubilatów, którzy organizują u Ciebie urodziny i/lub ich gości oraz do innych celów promocyjnych. 

 

10. Artykuły papiernicze i materiały artystyczne

Tego absolutnie nie może zabraknąć na Twojej sali zabaw! Kącik do rysowania, kolorowania czy wycinania lub zorganizowane warsztaty artystyczne będą doskonałą odskocznią dla dzieci zmęczonych szaloną zabawą na “małpim gaju” Z ich prac możesz później przygotować wystawy i wykorzystać je do promocji sali zabaw w mediach społecznościowych. 

 

Prowadząc salę zabaw, nie można zapominać, że najważniejsze jest zadowolenie i satysfakcja dzieci. Wbrew pozorom to bardzo wymagający klienci, którzy szybko się nudzą i stale potrzebują nowych bodźców. Dbając o zaspokojenie ich dziecięcej ciekawości i wymagań sprawisz, że zawsze będą chętnie wracać do Twojej sali zabaw. Właśnie dlatego w tym biznesie tak ważne jest kreatywne podejście do wprowadzanych rozwiązań.

 

W kontroli stanów magazynowych Twoich produktów i artykułów znacząco pomoże Ci profesjonalne oprogramowanie. Z chęcią omówimy możliwość wprowadzania personalizowanych narzędzi i modułów. Umów się na darmową prezentację systemu OOS i dowiedz się, jak łatwo można zarządzać procesami w Twoim obiekcie sportowym: http://oprogramowanie-dla-obiektu-sportowego.pl/kontakt/