Skip to main content

Spis treści:

 

Sale zabaw cieszą się olbrzymią popularnością nie tylko dzięki atrakcyjnej przestrzeni zwanej małpim gajem, ale również ze względu na organizowane tam przyjęcia urodzinowe. Impreza solenizanta, który zaprasza od kilku do kilkudziesięciu gości to doskonała reklama dla Twojego biznesu. Warunkiem jest jednak zadowolenie nie tylko najmłodszych klientów, ale również ich rodziców, którzy potrafią być w tej kwestii bardzo wymagający. 

 

Poniżej podpowiadamy, jak na sali zabaw zorganizować przyjęcia urodzinowe, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników! 

 

 

1. Zaprojektuj atrakcyjne salki urodzinowe na Sali Zabaw

Ciekawa i wyróżniająca się na tle konkurencyjnych obiektów konstrukcja, na której będą bawić się mali klienci, to pierwszy krok do sukcesu Twojej sali zabaw. Kolejnym aspektem, na który zwracają uwagę zarówno dzieci, jak i ich rodzice, jest wystrój sal urodzinowych. Obecnie balony, serpentyny i confetti nie wystarczą, by spełnić oczekiwania solenizantów i spowodować, by wybrali oni właśnie Twój obiekt. Doskonałym pomysłem jest urządzenie salek w nawiązaniu do najpopularniejszych bajek i filmów animowanych dla dzieci. Inną opcją jest aranżacja, która wykorzystuje znane i lubiane przez najmłodszych motywy, np. kosmos, dziki zachód, pałac księżniczki czy dżungla. Jeśli szukasz inspiracji w tej kwestii,  zapoznaj się z realizacjami producentów sal zabaw działających w Skandynawii oraz krajach Beneluxu. Są oni pionierami w swojej dziedzinie, a do realizacji wykorzystują elementy interaktywne oraz 3D.

 

2. Uwzględnij w ofercie różne preferencje żywieniowe

Poczęstunek jest niezbędnym elementem każdego przyjęcia. Przygotowanie odpowiedniego jedzenia oraz napojów stanowi jednak wyzwanie, ponieważ obecnie wiele dzieci cierpi na rozmaite alergie żywieniowe lub jest na specjalistycznych dietach wymagających indywidualnego podejścia. Standardowe przekąski w postaci czipsów i słodyczy mogą okazać się niesatysfakcjonujące dla wielu gości. Kwestia ta nie dotyczy jedynie jedzenia, ale także picia. Część klientów wybierze napoje gazowane, inni preferować będą soki, wodę z cytryną lub napoje niezawierające cukru. Upewnij się zatem, że Twoja oferta cateringu urodzinowego jest na tyle elastyczna, by wyjść naprzeciw różnorodnym preferencjom klienta.


3. Zapewnij komfort wszystkim gościom Sali Zabaw

Jeśli posiadasz kilka salek urodzinowych, zaplanuj terminarz imprez tak, by nie zaczynały się one o tej samej godzinie. Warto zadbać o to, żeby kolejne przyjęcia następowały w odstępach 15 – 30-minutowych. Dzięki temu unikniesz kolejek i chaosu przy recepcji i zapewnisz komfort gościom indywidualnym. Dbaj także o przestrzeganie limitów przepustowości. Zabawa na zatłoczonej sali nie jest przyjemna, ani tym bardziej bezpieczna. Sprawne przyjmowanie rezerwacji i efektywną organizację przyjęć znacznie ułatwi Ci profesjonalne oprogramowanie do zarządzania obiektem rekreacyjnym.


4. Dokładnie poznaj oczekiwania organizatora i ustal warunki współpracy

Podstawą udanej współpracy i zapewnienia satysfakcji klientom sali zabaw jest poprawna komunikacja. Zadowolenie gości jest dla Ciebie najlepszą reklamą, ponieważ sprawia, że polecają oni Twoje usługi swoim bliskim. Zadbaj więc o to, aby dokładnie poznać wymagania i oczekiwania rodziców solenizanta i przed opłaceniem zaliczki upewnij się, że rozwiałeś wszystkie ich wątpliwości. Dokładnie ustal także z nimi planowany przebieg i charakter.imprezy (np. moment podania tortu, rolę i zakres działań animatora, muzykę). Jeśli zgodziłeś się na wprowadzenie elementów spoza standardowej oferty, warto zapisać je w umowie, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień. Pamiętaj, że dla rodziców urodziny dziecka to wyjątkowy moment, dlatego bądź wyrozumiały i elastyczny na tyle, na ile możesz sobie na to pozwolić.  

 

5. Zadbaj o profesjonalnych pracowników Sali Zabaw 

Większość przyjęć urodzinowych na Sali Zabaw prowadzona jest przez profesjonalnych animatorów. Odpowiednie podejście do dzieci, umiejętność komunikacji i zarażania dobrą energią, a także odpowiedzialność i troska o bezpieczeństwo to niezbędne cechy pracowników tego typu obiektu. Ponieważ dzieci bardzo szybko się nudzą, opiekunowie przyjęć powinni takżę znać wiele zabaw i posiadać zdolności manualne (np. w przypadku usługi malowania buzi lub aktywności artystycznych). Jeśli wśród swojej załogi nie masz osób o wymienionych wyżej kwalifikacjach, możesz zakupić swoim pracownikom profesjonalny kurs animatora zabaw dziecięcych lub osobiście zorganizować podobne szkolenie. Do Twoich obowiązków należy także zapewnienie obsłudze odpowiedniego wyposażenia animacyjnego (np. chusty Klanzy, farbek do malowania buzi, sprzętu sportowego). 

 

 

Przyjęcia urodzinowe na Sali Zabaw to ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne, ale również wielka satysfakcja i cenne źródło dochodów. Pamiętaj zatem, że mali klienci i ich rodzice potrafią być bardzo wymagający. Jeśli jednak zadbasz o spełnienie ich oczekiwań i zorganizujesz imprezę marzeń, zyskasz lojalnych klientów, którzy z pewnością będą do Ciebie wracać i polecać Twoją salę zabaw rodzinie i znajomym. 

 

W planowaniu przyjęć urodzinowych i zarządzaniu nimi znacząco pomoże Ci profesjonalne oprogramowanie. Z chęcią omówimy możliwość wprowadzania personalizowanych narzędzi i modułów. Umów się na darmową prezentację systemu OOS i dowiedz się, jak łatwo można zarządzać procesami w Twoim obiekcie sportowym: http://oprogramowanie-dla-obiektu-sportowego.pl/kontakt/