Skip to main content

Spis treści:

Prowadząc park trampolin, zapewne oferujesz swoim klientom przede wszystkim zakup biletów na pojedyncze wizyty. Warto jednak zadbać również o stałych bywalców, którzy pragną rozwijać zdolności akrobatyczne i poprawiać kondycję fizyczną poprzez skakanie. Możesz to zrobić, wprowadzając do swojej oferty cykliczne zajęcia zorganizowane dostępne na zasadzie stałego członkostwa – karnetu, jaki klienci znają na przykład z klubów fitness. 

 

Poniżej znajdziesz 4 aktywności, które warto wdrożyć do stałej oferty zajęć sportowych w Twoim parku trampolin!

 

 

1. Akrobatyka sportowa z wykorzystaniem trampolin

Jest to dyscyplina polegająca na wykonywaniu ćwiczeń i figur gimnastycznych obejmująca między innymi takie aktywności jak skoki na ścieżce czy batucie. Może być praktykowana zarówno indywidualnie, jak i w parach lub grupowo. Akrobatyka wymaga dużej elastyczności i gibkości ciała oraz odpowiedniego nastawienia psychicznego. Warto rozwijać związane z nią umiejętności od najmłodszych lat, dlatego doskonale sprawdzi się jako oferta skierowana do dzieci już od 5 roku życia. Jest to także doskonały fundament do rozpoczęcia przygody z innymi dyscyplinami, takimi jak judo czy skoki do wody. Zajęcia dla dorosłych sprawdzą się jako urozmaicenie innych aktywności sportowych oraz jako sposób na zdobycie nowych umiejętności, poprawę ogólnej sprawności i koordynacji ruchowej, zwinności, a także szybkości.

 

2. Parkour w parku trampolin

Te zajęcia z pewnością cieszyć się będą największym zainteresowaniem wśród nastolatków i młodych dorosłych. Parkour to pochodząca z Francji aktywność fizyczna, w której jak najszybciej i jak najsprawniej należy pokonywać przeszkody znajdujące się na drodze w przestrzeni miejskiej. Nie jest to zatem technika, a rodzaj biegu, podczas którego wykorzystuje się elementy akrobatyczne takie jak salto, przewrót, utrzymywanie równowagi, a także wspinaczkę, podciąganie czy wbieganie na pionowe płaszczyzny, na przykład ściany. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem, park trampolin stanowił będzie bezpieczne miejsce do ćwiczeń sekwencji ruchów przydatnych podczas parkouru “w mieście”, gdzie liczy się doskonała sprawność, refleks, równowaga i umiejętność panowania nad własnym ciałem zarówno w ruchu “na ziemi”, jak i w powietrzu. Kluczem do sukcesu w tym wypadku będzie znalezienie profesjonalnego trenera parkour, który przekaże uczestnikom nie tylko wiedzę i technikę, ale również stojącą za dyscypliną filozofię, zgodnie z którą to, co na pierwszy rzut oka postrzegamy jako przeszkodę, wcale nie musi nią być.


3. Fitness na trampolinach

To propozycja skierowana przede wszystkim do kobiet, które szukają urozmaicenia dla tradycyjnych zajęć prowadzonych na siłowniach i w klubach fitness. Taki trening pozwala zrzucić solidną dawkę kalorii, poprawia kondycję i sprawność oraz zwiększa wydolność organizmu. Rozpoczyna się od 10 – 15-minutowej rozgrzewki, która pomaga przygotować organizm do wysiłku. Następnie wykonywane są ćwiczenia cardio, ćwiczenia wzmacniające wszystkie partie ciała oraz modyfikacje podstawowych czynności gimnastycznych. Do treningu można wykorzystać także dodatkowy sprzęt na przykład piłki lekarskie, taśmy thera-­band czy skakanki. Największą zaletą zajęć jest nieograniczona możliwość ich urozmaicania, co szczególnie docenią osoby, które nudzą się podczas aktywności takich jak na przykład jogging.


4. Tricking, czyli mieszanka gatunków

Tricking łączy w sobie elementy breakdance, gimnastyki oraz sztuk walki. To stosunkowo młody, ale zyskujący coraz większą popularność sport, co stanowi doskonałą okazję do bycia pionierem i wyprzedzenia konkurencji w tej dziedzinie. Nauka tej dyscypliny na trampolinach pozwala pozbyć się lęku przed upadkiem i szybciej nauczyć się technik akrobatycznych niezbędnych do uprawiania tego sportu. Podstawę trickingu stanowi wytrzymałość, elastyczność i umiejętność lekkiego lądowania, a więc wszystko to, czego uczy aktywność na trampolinach.

 

 

Powyższe inspiracje z pewnością pomogą Ci zdobyć nowych klientów i wyróżnić się na tle konkurencji. Wprowadzając regularne zajęcia sportowe w swoim parku trampolin, pamiętaj jednak, że zawsze warto stawiać na jakość, a nie ilość. Małe grupy, brak kolizji z klientami indywidualnymi i profesjonalni trenerzy — praktycy to niezbędne elementy do stworzenia oferty zajęciowej, którą swoim bliskim polecać będą Twoi klienci. 

 

W przygotowaniu grafiku, opracowaniu systemu rezerwacji i sprzedaży karnetów pomoże Ci profesjonalne oprogramowanie do zarządzania obiektami sportowymi. Z chęcią omówimy możliwość wprowadzania personalizowanych narzędzi i modułów. Umów się na darmową prezentację systemu OOS i dowiedz się, jak łatwo można zaimplementować i zarządzać ofertą zajęć zorganizowanych: https://oprogramowanie-dla-obiektu-sportowego.pl/kontakt/